חיפוש
 
לדף הבית >>     בריאות >>

עוצמתו של כוח ההתנדבות בחינוך

 

מאות ממתנדבי ”ידיד לחינוך” (גמלאים מתנדבים במערכת החינוך) באזור השפלה השתתפו ביום שיא חווייתי כחלק מתכנית שנתית של גיבוש חברתי והעשרה

 

מאות מתנדבי ידיד לחינוך מקבוצות ידיד לחינוך באזור השפלה השתתפו ביום שלישי 25.3.3019 ביום שיא חווייתי ומעשיר שתרם לגיבוש חברתי ולאחוות היחידה שלהם כמתנדבים גמלאים בארגון הארצי – ידיד לחינוך.

המתנדבים הגמלאים אשר הגיעו מקבוצות ידיד לחינוך השונות ברחובות, בנס ציונה, בגן רווה, בראשון לציון, בבת ים, בחולון, במזכרת בתיה, בקרית עקרון, בלוד וברמלה, נהנו מטיול באזור הכרמל במזג אוויר נעים, מארוחת צהריים ומההופעה "שירים מבית אבא" של הזמרת ורדינה כהן. אך יותר מהכול, נהנו המתנדבים לפגוש את חבריהם מהרשויות המקומיות הסמוכות ולראות מול עיניהם את העוצמה האדירה של מאות מתנדבים גמלאים, אשר פוקדים את בתי הספר על בסיס קבוע לאורך כל שנת הלימודים ותורמים למערכת החינוך ברשויות המקומיות השונות אלפי שעות התנדבות של גמלאי ותלמיד.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל ידיד לחינוך: "אתם עושים קסמים, עולם התעסוקה אומר לכם די. אבל יש פה עוצמה אדירה ומכל העוצמה הזו נהנית מערכת החינוך. זו הזדמנות שלנו להזכיר את ההתנדבות וזה לא מובן מאליו. כל אחד מכם בוחר להקדיש כל שבוע בוקר אחד לטובת תלמידים. הארגון שלנו  מטעה, נשמע שהארגון ישנוני כי זה גמלאים מתנדבים אבל כמה כוח, אנרגיה וידע יש בו, אתם דוגמה והשראה עבורי ועבור הקהילה, צוותי ההוראה, השכנים, החברים שלכם ובני משפחותיכם. ’ידיד לחינוך’ זו קהילה של 3,500 איש אבל עדיין קצה הקרחון. הערכתי לשלומית רוט נבון, מנהלת מטה אזור השפלה ולרכזות קבוצות ידיד לחינוך באזור השפלה. 

עוצמתו של כוח ההתנדבות בחינוך

ארגון ידיד לחינוך השכיל מהיום הראשון לפעילותו לשמור על מחויבותם וחדוותם של המתנדבים באמצעות העמדת תכנית שנתית ומושקעת של למידה והעשרה בה משתתפים המתנדבים כחלק מהשתייכותם לקבוצת מתנדבי ידיד לחינוך היישובית. אירוע שיא כדוגמת אירוע זה הוא חלק מהתכנית השנתית והוא ממחיש לכל המתנדבים את העוצמה של ידיד לחינוך בתרומתו למערכת החינוך בישראל ואת החשיבות להרחיב את השורות כדי שיותר תלמידים, מורים ומתנדבים יזכו לחוויה מעשירה שכולם יוצאים ממנה נשכרים. שילוב כוחות של צוותים חינוכיים בבתי הספר עם משאבי קהילה הוא שילוב המחזק את עולם הערכים, מעשיר את סל הכלים, מרחיב את הידע ובסופו של דבר גם מקדם את ההישגים של הדור הצעיר.

קבוצת ידיד לחינוך בבת ים, מונה כיום 116 מתנדבים גמלאים הפעילים ב 15 בתי ספר בהיקף תרומה שנתי של 16,612 שעות של גמלאי ותלמיד.

להצטרפות: רכזת ידיד לחינוך בבת ים, שרית אבן זהר נייד: 052-3350966

קבוצת ידיד לחינוך בחולון, מונה כיום 138 מתנדבים גמלאים הפעילים ב 23 בתי ספר בהיקף תרומה שנתי של 20,261 שעות של גמלאי ותלמיד.

להצטרפות: רכזת ידיד לחינוך בחולון, תמר ונק נייד: 054-4601171

המתנדבים מספרים: "שבחים ומחמאות על היום המופלא והמושלם שחווינו אתמול, תבורכו".

"ארגון למופת, הכל דפק כמו שעון. תודה על היוזמה, ההשקעה והחיבוק העוטף".

 
 
 
mcity

mcity

יולי לב

יולי לב

 

 

 

כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים