חיפוש
 
לדף הבית >>     הורים וילדים >>

פסטיבל ”ימים לבנים” בשדה, בגורן, בסלון ובסינימטק

 

פסטיבל ”ימים לבנים” יתקיים השנה ברחבי העיר חולון בשבוע שבין ה- 2- 7 ביוני (ראשון עד שישי). זוהי השנה ה- 11 לקיומו של הפסטיבל. את פסטיבל ”ימים לבנים” מובילה ”חיבורים חולון”, הפועלת במסגרת רשת קהילה ופנאי.

 

להלן האירועים המרכזיים בפסטיבל השנה:

פעילות חווייתית לכל המשפחה בחווה החקלאית העירונית- 

מה:בואו עם כל המשפחה לחוויה חקלאית:  נסיעה על טרקטור, קציר חיטה, הפקת קמח ואפיית פיתות בטאבון, רדיית דבש, סדנת אומנות ועוד. מיועד לגיל הרך ולהורים.

מתי:  יום ו’, 7.6, בין השעות 13:00- 16:00.

עלות: הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר החווה החקלאית:

hhholon@gmail.com או בטלפון: 03-5506641.

אירועי "ביכורי תינוקות"

מה:חולון, עיר הילדים, חוגגת את ביכורי פרי הבטן ומקבלת בברכה את התינוקות החדשים בעיר. קבלת הפנים החגיגית, כולל הפעלות ודוכנים, תתקיים בכל המרכזים הקהילתיים בעיר.

מתי:בין התאריכים 29.5- 7.6.

עלות: הכניסה למשפחות חינם. לפרטים נוספים: באתרים של המרכזים הקהילתיים בחולון.

אירוע שיא והקמת פסיפס "עיד אל בנאת"-

מה:תוכנית ייחודית שנתית להעצמה נשית מגיעה לשיאה, עת כ- 150 נשים מתקבצות יחד להילולה נשית, ולחשיפת קיר פסיפס ענק שיצרו יחד על קיר אולם ספורט, במרכז הקהילתי נאות שושנים.

מתי: יום ג’, 4.6, האירוע מיועד למשתתפות התוכנית בלבד.

תיקון בסלון

מה: תושבי העיר פותחים את בתיהם למפגשי לימוד ושיח סביב ערכי החג: המשורר יעקב מעוז על "צדק פואטי"; נויה שגיב קוראת במגילת רות, תוך פרשנות מסורתית ומודרנית ובלווי נגינה וזמר; ד"ר גליה סמו על  "עשרת הדיברות התנ"כיות והעכשוויות".

מתי: ימים ב’-ד’,  3.6- 5.6, החל משעה 19:30 בבתי תושבים.

עלות: הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר ובפייסבוק "חיבורים חולון" או באתר העירייה.

מקבלים את שבועות בגינות  

מה:מוסיקה, שירים ופעילות לכל המשפחה: בגינת התומר ובקפה "גן סיפור". הרכב כלי נשיפה "דיקסי" בגינת התומר, ומקהלת ילדים בקפה "גן סיפור"- שני ההרכבים מקונסרבטוריון שטיינברג, מרכז המוסיקה העירוני.

מתי: יום ה’, 6.6, בשעה 18:00.

עלות: הכניסה חופשית.

הקרנת בכורה בסינמטק חולון-

מה:הסרט "גאולה", וכן שיח עם היוצרים. מנחם הוא זמר רוק שחזר בתשובה. כשבתו חלתה בסרטן, הוא מחליט לאחד את להקתו לשעבר, כדי לממן את טיפוליה. בקבלת הפנים: הרכב כלי קשת מקונסרבטוריון שטיינברג.

יום ד’,  5.6 , בשעה 20:30. כרטיסים

עלות: במחיר 20 ₪ בלבד באתר המדיטק: tickets.mediatheque.org.il

או בטלפון : 03-5021555.

מופע "הטיש הישראלי"

מה: ערב שכולו נשמה יתרה. סיפורים, שירי ארץ ישראל, פיוטים וחזנות. בהנחיית דביר סוראמללו, הרב אלי לינקר ונתנאל זלבסקי.

מתי:יום ג’,  4.6, משעה 18:30 בקמפוס חנקין.

מחיר:כרטיסים במחיר 30 ₪ בלבד, כולל כיבוד קל.

להרשמה בטלפון: 03-5590021.

"שכונה מאירה" בלבן-

ארוחת שבועות בלובי עם השכנים. הגעגוע להיכרות אמיתית, כפי שהיה כאן פעם בשנות ה-80, במפגש פנים אל פנים, יצר פלטפורמה קהילתית חדשה בחגים בחולון. צוות "חיבורים" מזמין אתכם לרדת ללובי הבניין, לפגוש את השכנים ולשמוח יחד- כל אחד מביא מאכל חלבי או מסורתי לשבועות, אוכלים ביחד, שרים ומפטפטים. והילדים? דאגנו לפעילות מהנה גם עבורם! תחרות הכוללת פרס בשווי 1,000 ש"ח לבניין הזוכה.

הרשמה בטלפון: 03-6914102.

שעת סיפור לגיל הרך-

"איה פלוטו"- הפעוטות ילמדו על ההבדלים בין הקיבוץ לעיר ויכירו את ההווי החקלאי של החג. יום ג’,  4.6, בשעה 17:00,ספריית בן יהודה.

עלות: 10 ₪ לילד, מלווה חינם. 

הרצאות על מגילת רות לגיל השלישי- מתנדבות קיו"ם (קבלה, יהדות ומורשת) ילמדו על מגילת רות במרכזי הגימלאים. מיועד לחברי מועדוני הגימלאים בעיר.

פעילות לתינוקות במרכז "טיפ וטף"- המרכז העירוני יארח חגיגת "ביכורי תינוקות" מיוחדת לו.

בהרשמה מראש, טל: 07-22412888.

"סיירת אור" בסדנת אפייה וחלוקת השי לקשישים- פרויקט קהילתי בשיתוף מגמת הבישול של "אורט מיטרני". מתנדבי הסיירת יאפו עוגות ומאפים, אשר יובאו כביכורים לקשישים, אותם הם מאמצים.

מוטי ששון, ראש עיריית חולון: "פסטיבל "ימים לבנים" מתקיים זו השנה ה-11 והפך למסורת בעיר. הפסטיבל עשיר בפעילויות חגיגיות, ערכיות ומעניינות,  באווירה קהילתית, המותאמות לגדולים ולקטנים. על אף כי המדובר בעיר גדולה, בה האתגר הקהילתי גדול אף יותר, אנו מכוונים להעצמת הקהילתיות ולהרגשת הביחד. השנה נוספו פעילויות חדשות לפסטיבל ואנו גאים על כך שהוא הולך ומתרחב מדי שנה. אני מזמין את כולכם להשתתף בשלל האירועים וליהנות מפסטיבל המייחד מקום חשוב למסורת היהודית ולזהות הישראלית. חג שמח ובילוי נעים!".

ורדה לוי, מנכ"לית רשת קהילה ופנאי: "רשת קהילה ופנאי מובילה בעיר את העשייה הקהילתית,  תושבי העיר ומוסדותיה שותפים לעיצוב המרחב הקהילתי המשותף. אנו פועלים לכך שבמרחב הקהילתי יתקיימו פתיחות וכבוד בין התושבים, העמקת הערבות ההדדית ושאר ערכי יסוד הקיימים בתרבות היהודית. אין כמו חג השבועות בבואנו להדגיש את קבלת השונה ואת חשיבות ההשתייכות לקהילה. אני בטוחה כי כל אחד ואחת מאיתנו יוכל למצוא את האירועים המתאימים לו במסגרת הפסטיבל העשיר. בילוי נעים ובהצלחה לכולנו!"

את פסטיבל "ימים לבנים" מובילה "חיבורים חולון". "חיבורים חולון" מבית רשת קהילה ופנאי, הינה תוכנית משותפת לעיריית חולון, קרן "אבי חי" ועמותת "ניצנים". התוכנית פועלת במרחב הקהילתי בעיר במגוון פעילויות בעלות תכנים עשירים, שמטרתן לחזק את חיבורים האישיים בין תושבות ותושבים ולהעמיק את תחושת השייכות של היחיד לזהותו האישית ולמעגלים הסובבים אותו.

 
 
 
mcity

mcity

יולי לב

יולי לב

 

 

כל מה שקורה בעיר באנר הדר

 

מדורים